Навчаючи Україну: як два роки вчителювання можуть змінити систему освіти та країну

Київ, 9 лютого 2017 року Громадська організація “Навчай для України” у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та за підтримки Western NIS Enterprise Fund розпочала реалізацію однойменної програми, що спрямована на розвиток нового покоління соціальних лідерів та покращення якості середньої освіти в Україні.

“Навчай для України” – це програма, яка залучає найкращих випускників та молодих спеціалістів до викладання в школах та розвиває їхній лідерський потенціал для розширення освітніх можливостей в житті дітей сьогодні та здійснення системних змін в країні завтра.

Професія вчителя втрачає престижність та зазнає гострого дефіциту високомотивованих і кваліфікованих кадрів, внаслідок чого постійно знижується якість шкільної освіти та конкурентоспроможність України у світі. Ініціатива “Навчай для України” долучається до вирішення цієї проблеми, залучаючи випускників провідних університетів і молодих спеціалістів різних галузей до вчительської професії та освітньої галузі загалом.

“Освіта має велику силу змінювати життя та стимулювати позитивні трансформації в світі, – зазначила Рімма Ель Джувейді, директор “Навчай для України”. – Сьогодні я сподіваюсь, що наша програма вмотивує багатьох талановитих молодих лідерів до вчителювання, щоб здійснити реальний вплив на майбутнє дітей та майбутнє всієї країни”.

Для відібраних кандидатів участь у програмі розпочнеться з інтенсивної педагогічної та лідерської підготовки у співпраці з профільними інституціями та запрошеними експертами. Протягом дворічної роботи у школах програмою буде забезпечена комплексна підтримка учасників у розвитку їхніх професійних та лідерських навичок. Зрештою випускники програми сформують спільноту, яка стане рушійною силою системних змін як в освіті, так і в інших сферах.

Проект “Навчай для України” є дуже перспективним, він допоможе нам наблизити та взаємно інтегрувати школу та суспільство. Люди, які не залучені до системи освіти зараз, стануть для шкіл ковтком свіжого повітря, зможуть поглянути на проблеми сьогоднішньої школи з іншої точки зору. Наразі в Міністерстві освіти і науки розробляється нова концепція педагогічної освіти, яка є необхідною для впровадження реформи “Нова українська школа”. Думаю, що досвід людей, які пройдуть через цей проект, зможе також дати нам хороші ідеї щодо змін у підготовці вчителів надалі”, – відзначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Перша когорта молодих спеціалістів розпочне свою вчительську діяльність в школах-партнерах 1 вересня 2017 року у трьох пілотних областях – Київській, Харківській та Львівській. Надалі програма розширюватиме свою діяльність та співпрацюватиме зі школами з інших областей України.

“Якісна освіта молоді – це фундамент майбутнього України. Я переконана, що вплив програми “Навчай для України” буде значно більшим за кількість надихаючих вчителів, яких вона залучить. Вона зможе зсередини вплинути на шкільні колективи, мотивувати учнів, залучити їхніх батьків. Та в результаті – суттєво покращити якість освіти. А це відповідає місії нашого Фонду: змінювати на краще життя звичайних людей в Україні.”зазначила Ярослава Джонсон, Президент і Головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund.

Дана модель роботи уже довела свою ефективність в 40 країнах світу. Вперше схожа програма запрацювала в США у 1990 році, відтоді така ініціатива була адаптована до локальних контекстів та втілена в десятках країн на шести континентах. Україна стала 41-ю країною світу та 17-ю країною Європи, яка приєдналася до міжнародної мережі “Навчай для всіх”.

В Україні програма реалізується у партнерстві з Міністерством освіти і науки та провідними компаніями, серед яких Deloitte, Baker McKenzie та Talent Advisors.

***

Громадська організація “Навчай для України” є партнером міжнародної мережі “Навчай для всіх” (Teach For All), яка об’єднує понад 40 національних організацій зі спільним прагненням забезпечити рівний доступ до якісної освіти для всіх дітей. На сьогодні 75 тис. учасників в різних країнах світу взяли участь у схожих програмах, розширюючи освітні можливості для 9 млн. дітей.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд інвестував 168 млн. доларів США у 118 компаній із приблизно 25 000 працівників та зробив можливим залучення 1,4 млрд доларів в компанії України та Молдови.

З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org

Рімма Ель Джувейді, директор "Навчай для України"

Рімма Ель Джувейді, директор “Навчай для України”

Ярослава Джонсон, Президент і Головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund

Ярослава Джонсон, Президент і Головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund

Андрій Булах, Павло Хобзей, Наталя Поліщук, Надія Васильєва, Оксана Клепуц, Андрій Сорохан