Війна продовжує перешкоджати освітньому процесу дітей в Україні. За даними Міністерства освіти і науки  України, станом на вересень, близько 490 тис. українських учнів навчались за кордоном. У жовтні до шкільного процесу країн ЄС уже було інтегровано майже 644 тис. українських школярів. Покинули країну не лише учні, але й освітяни. Станом на жовтень за кордоном перебувало 12,9 тис. педагогічних працівників. Ті, хто залишився навчати в Україні офлайн або онлайн щодня долають чимало викликів: проблеми зі світлом чи інтернетом через ракетні удари, постійні тривоги та перебування в укриттях, адаптація дітей ВПО у нові школи та багато інших проблем. Аби зменшити навчальний розрив у знаннях та компенсувати освітні втрати учнів команда “Навчай для України” започаткувала навчальний проєкт “Освітній суп”. 

Окрім компенсації академічних знань, що були втрачені через війну, проєкт має на мені покращити у дітей навички рефлексії, комунікації та вміння вчитися. Над цим завданням у проєкті працюють тьютори. Це фахівці, які взаємодіють з дітьми з акцентом на формування відповідальності за освітній процес учня та розвиток вміння досягнення цілей, навичок аналізу різноманітних джерел тощо. “Тьюторство – як похід, тьютор – як провідник, а підопічні як туристи в диких гора життя”, – ділиться думками супервайзерка тьюторів в проєкті Ольга Казакова. 

“Вчитель з тьюторськими компетенціями – це старший досвідчений друг для дитини, який не навʼязує досвід. Тьютор вміє не лише слухати, але й чути, а тому краще відчуває потреби дитини”, – розповідає про концепцію тьюторства Юлія Білик, координаторка проєкту “Освітній суп”. Для учнів – це нагода поспілкуватись, розповісти про власні емоції, спостереження, поділитися враженнями. “Вчителі-тьютори – дуже цікавий досвід для мене, я відчував як вчителі вкладали увесь свій ентузіазм та душу в спілкування і працю з учнями, — йдеться у відгуку анкети проєкту учасника “Освітнього супу”.  

Такий сучасний та комплексний навчальний підхід дає свої результати у покращенні не лише мʼяких навичок (soft skills), але й академічних знань. Щоразу після кожного хвилі, команда проєкту проводить вимірювання ефективності занять, опитування батьків та учнів щодо якості навчального процесу. До прикладу, за результами опитування, 92% батьків вважають, що дитина покращила знання хоча б з одного предмету та майже вдвічі більше учнів вказали, що цікавляться історією, ніж на початку програми. “Дитині вперше сподобалася історія. Вона навіть зацікавилася нею і почала читати книги з історії.” – зауважила мама учасниці “Освітнього супу”. 

Навчання в “Освітньому супі” абсолютно безкоштовне. Процес реєстрації передбачає заповнення інформації про учня та контактних даних батьків, аби в подальшому надіслати організаційні інструкції.

Остання хвиля у 2022 році розпочинається уже 7 листопада. Додатковий фокус листопадової хвилі – допомога у підготовці до ДПА у 9 класі або до ЗНО (НМТ) – у 10му.  Графік навчання повідомляють координатори після реєстрації та розподілу у групи. Розклад зручний для того, що діти відпочили після основної шкільної програми та приєднались до “Освітнього супу”. Через велику кількість українських учасників, які наразі навчаються за кордоном, проте хочуть приєднуватися до проєкту – адаптували зручні години відповідно до зміни часового пояса.

ЗВ’ЯЗОК

БУДЬТЕ ЧАСТИНОЮ ЗМІН У КРАЇНІ, НАПИШІТЬ НАМ

Якщо у ваc залишились додаткові питання або ви хочете бути частиною прогресивного руху в Україні — обов’язково напишіть нам.

Something want wrong
Message sended