ДЕДЛАЙН ТРЕТЬОЇ ХВИЛІ ПРИЙОМУ ЗАЯВОК ЧЕРЕЗ
 
ДНІ
31
ГОДИН
00
ХВИЛИН
00
СЕКУНД

Переїхати на два роки в село, щоб вчити місцевих дітей за сучасною методикою – як це працює?

Громадське Радіо

Привітати колег із Днем учителя та підвести перші підсумки проекту прийшли виконавчий директор проекту «Навчай для України» Рімма Ель Джувейді та одна з вчительок Інна Рахмістрюк.

Проект передбачає для молодих вчителів переїзд на два роки до сіл або невеликих міст. Одна з таких вчительок, яку відібрали на конкурсі для цього проекту, Інна Рахмістрюк переїхала в Боярку, і вже місяць працює в місцевій школі. До цього часу вона працювала в «Пінчук Арт Центрі» під час навчання в університеті на журналіста.

Інна Рахмістрюк розповіла про те, як вона адаптується до життя в Боярці та з якими викликами встигла зустрітися вже на шляху вчителювання.

«Я ще в процесі адаптації, тому що в мене досить великий колектив. Проте вчора в мене була хороша нагода поспілкуватися з більшою частиною колективу – ми їздили в екскурсійну поїздку. До цього в мене була максимальна підтримка від адміністрації моєї школи, від класних керівників тих класів, де я викладаю. На даному етапі вони мені багато в чому допомагають.

Читайте також: Як молодих людей заохочують працювати в сільських школах?

Звісно, діти не дають сумувати та не дають можливості розслабитися. Якщо ти знайшов, як привертати їхню увагу на одних моментах, то вони знайдуть для тебе інші виклики. Адже вони не сидять на одному місці. Ми провели одну гру – їм хочеться ще одну. Питають: «Чого ми сьогодні маємо читати, якщо ми вчора дивилися мультфільм?», «А чому ми дивимося мультфільм два рази, зробімо ще щось». Якщо ти підняв планку того, що ми будемо багато чого робити на уроках, то вони потім цього і вимагають. Тому підготовка досі забирає в мене багато часу, щоб створити їм на своїх уроках такий простір, щоб вони могли і поговорити між собою, і поспілкуватися зі мною, і вивчити новий матеріал, і перевірити той, що пройшли. Тобто це дуже комплексне завдання, з яким я намагаюся справлятися», – поділилася враженнями Інна Рахмістрюк.

За словами керівника програми Рімми Ель Джувейді, наразі ті задачі, які ставилися програмою «Навчай для України», успішно втілюються в життя.

«Зараз в програмі працюють 17 учасників в 13 школах. Школи розташовані в трьох регіонах – Київська, Львівська та Одеська області.

В першу чергу, всі наші учасники мають на меті працювати з дітьми й працювати в школі. Тому питання переїзду – другорядне. Звичайно, будь-який переїзд на нове місце, пов’язаний з вирішенням побутових та організаційних питань. В деяких містах та селах були проблеми з пошуком та орендою житла, але всі вони вирішувалися за допомогою директорів та вчителів.

Стосовно роботи в школі, ми з самого початку зі своїми учасниками і школами-партнерами ставили задачу – почати ефективну та конструктивну роботу в школі, познайомитися та почати побудову відносин з дітьми та колегами. Також почути зворотній зв’язок від шкіл, що їм потрібно та як вони бачать нашу співпрацю. На цьому шляху ми рухаємося вперед. І в цьому місці ми заклали фундамент, на якому продовжимо далі будувати нашу конструктивну співпрацю», – розповіла Рімма Ель Джувейді.

Наступний відбір вчителів почнеться в листопаді і триватиме він до травня наступного року. Заявку можна буде заповнити на сайті «Навчай для України».

Повну версію розмови можна прослухати в звуковому файлі на сторінці матеріалу.