ШКОЛИ-ПАРТНЕРИ НАВЧАЙ ДЛЯ УКРАЇНИ ЗАЛУЧАЮТЬ НА ДВОРІЧНИЙ ПЕРІОД ДО ВЧИТЕЛЮВАННЯ НА ВІЛЬНІ ВАКАНСІЇ МОЛОДИХ ВЧИТЕЛІВ.

 

Учасники Навчай для України не лише викладають свій предмет, але й організовують позакласні ініціативи для дітей та громади

Школа-партнер
"Навчай для України"

Прагне до створення освітнього простору, дружнього до дітей та відкрита до прогресивних змін у шкільному середовищі

Має вільні вакансії в 5-11 класах

Готова надати учасникам програми необхідну підтримку

З 2017 року 19 шкіл вже стали партнерами Навчай для України в Львівській, Київській та Одеській областях.

В 2021 році програма продовжує працювати в цих областях, а також розпочинає роботу в Івано-Франківській та Дніпропетровській областях.

Школа-партнер отримує

Молодого мотивованого вчителя, який захоплений власним предметом і готовий ділитися цим захопленням з дітьми

Активізацію позакласної діяльності в школі та підтримку з боку команди програми протягом всього періоду програми

Спільноту амбітних директорів, які постійно шукають шляхи розвитку навчального закладу”

У 2017 році наша школа долучилася до участі в Програмі ” Навчай для України”. Це не тільки дало нові можливості учням сільської школи, але й успішно вплинуло на імідж школи. Вони разом з учасниками вчилися комунікувати між собою, створювали новий освітній простір, вивчали математику та англійську мову за принципом партнерської роботи на уроці. Учасниці Програми  стали невід’ємною частиною педагогічного колективу, бо вміли вчитися і навчати.

Євтюхова Алла Ярославівна, директорка Приморської ЗОШ під час першого набору програми (2017-2019)

Поширені запитання

Участь школи у програмі Навчай для України це набагато більше, ніж просто можливість отримати учасника, який викладатиме певний предмет. Це також позашкільні активності для дітей, можливості професійного розвитку для адміністрації та педагогічного колективу, а також середовище постійного руху до нових освітніх можливостей в спільноті однодумців. Кожна школа – це окрема історія успіхів та викликів, тому Навчай для України прагне зрозуміти запит конкретної школи – партнера і працювати з цим запитом разом протягом всієї тривалості програми.

Учасниками програми стають молоді люди, які мають глибоке знання одного зі шкільних предметів, сильну мотивацію викладати в школі та готові на 2 роки переїхати в громаду для участі в Навчай для України. Ми дуже серйозно ставимося до процесу відбору, тому лише 5-10% заявників стають фіналістами. Середній вік учасників програми – 25 років, всі вони з різних куточків України і мають за плечима вищу освіту. Що найголовніше – програма бачить в кожному з них майбутнього освітнього лідера.

Навчай для України побудувала багаторівневу систему підтримки учасника протягом усієї програми, яка складається з Літнього інституту, навчання на магістерській програмі з освітніх та педагогічних наук Київського університету імені Б. Грінченка, менторської та методичної підтримки.

Літній інститут – це п’ятитижнева освітня програма, яка збирає усіх учасників на інтенсивну підготовку перед початком роботи у школі. Літній інститут, зазвичай, проходить в липні-серпні та є обов’язковим для всіх учасників. В програму Літнього інституту входять заняття з педагогіки та вікової психології, лідерства, освітнього менеджменту, роботи в команді та практика проведення занять з супроводом досвідчених вчителів.

Учасники, котрі не мають педагогічної освіти, з початком програми вступають на магістерську програму з освітніх та педагогічних наук, розроблену Київським університетом імені Б. Грінченка в партнерстві з Навчай для України. Форма навчання на програмі заочна.

Ментор супроводжує учасника з його першого дня роботи в школі через регулярні дзвінки, візити на уроки, консультації, методичну допомогу та зворотній зв’язок.

Досвід попередніх учасників показує, що така система підготовки, поєднана з підтримкою та наставництвом з боку колективу школи, допомагає учаснику ефективно увійти у процес роботи в школі.

 

Перед стартом програми у вересні 2021 року, кожна школа спільно з командою Навчай для України розробить власний план спільної роботи протягом двох років. На щомісячній основі команда підтримуватиме зв’язок зі школою з приводу реалізації цього плану та збиратиме відгуки школи про роботу учасника. Школи-партнери попередніх наборів програми отримували від команди підтримку в період адаптації учасника, інформацію про можливості професійного зростання адміністрації та педагогічного колективу, регулярні візити підтримки від команди та менторів, а також, за запитом школи, сприяння в подачі чи реалізації  освітніх або грантових проєктів.


Учасник Навчай для України стає вчителем та частиною колективу у школі, в яку приїжджає на 2 роки. Саме тому ми очікуємо, що в учасника буде офіційне працевлаштування.